Terasové dosky z exotického dreva a thermo dreva.

V našej ponuke nájdete 100% prírodné drevené terasové dosky z najodolnejších exotických a thermo drevín Teak, Ipe, Cumaru, Garapa, Guyana Teak, Thermo Bambus, Thermo Smrek a Thermo Borovica.

Thermo Borovica Thermo Smrek Garapa Guyana Teak Thermo Bambus Cumaru Ipe Teak

Thermo Borovica

Thermo Borovica je vysoko stabilné a cenovo dostupné drevo so stredne dlhou životnosťou pochádzajúce z lesov Fínska. Vďaka thermo úprave sú terasové dosky z Thermo Borovice stabilitou porovnateľné s najstabilnejšími exotickými drevinami. Keďže sa jedná o ihličnatú drevinu jej tvrdosť a mechanická odolnosť je oproti exotickým drevinám nižšia. Thermo Borovica je cenená pre výraznú prírodnú kresbu, štruktúru a tiež nižšiu cenu. Zachováva si žijúci vzhľad, kontrastnú kresbu surového borovicového dreva, s pre ňu typickými krídlovými uzľami. Vďaka thermo úprave získava Thermo Borovica sýtu tmavo hnedú farbu a odolnosť voči drevokazným škodcom. Farebné rozdiely medzi terasovými doskami sú minimálne, drevina sa vplyvom UV žiarenia najskôr pomerne rýchlo farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a neskôr rýchlo mení farbu na šedú so stále viditeľnou výraznou kresbou. Hustota dreva dosahuje približne 450 kg/m3 a odhadovaná životnosť je 15-30 rokov. Thermo Borovica dodá vašej terase prírodný rustikálny vzhľad.

terasové dosky Thermo Borovica terasové dosky Thermo Borovica terasové dosky Thermo Borovica
42 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 26x117x3000-4800 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Nepohľadová strana hladká, pohľadová strana jemná drážka; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Thermo Smrek

Thermo Smrek je vysoko stabilné a cenovo dostupné drevo pôvodom z Fínskych lesov. Má stredne dlhú životnosťou a vzhľadom je veľmi podobný Thermo Borovici. Vďaka thermo úprave sú terasové dosky z Thermo Smreku stabilitou porovnateľné s najstabilnejšími exotickými drevinami. Podobne ako pri Thermo Borovici, aj pri Thermo Smreku je však jeho tvrdosť a mechanická odolnosť oproti exotickým drevinám nižšia, kedže sa jedná o ihličnatú drevinu. Thermo Smrek má vďaka kolmejšiemu vláknu guľaté až oválne suky a je vhodnejší na širšie rozmery terasových profilov ako Thermo Borovica, ktorá má skôr krídlové suky a je vhodnejšia pre užšie rozmery profilov. Thermo Smrek má vďaka thermo úprave zníženú tepelnú vodivosť, takže sa v lete príliš neprehrieva. Thermo úpravou tiež získava sýtu tmavo hnedú farbu a odolnosť voči drevokazným škodcom. Farebné rozdiely medzi terasovými doskami sú minimálne, drevina sa vplyvom UV žiarenia najskôr pomerne rýchlo farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a neskôr rýchlo mení farbu na šedú so stále viditeľnou výraznou kresbou. Hustota dreva dosahuje približne 430 kg/m3 a odhadovaná životnosť je 15-30 rokov. Vďaka kartáčovanému povrchu majú tieto terasové dosky z Thermo Smreku krásny rustikálny vzhľad.

terasové dosky Thermo Smrek terasové dosky Thermo Smrek terasové dosky Thermo Smrek
49 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 26x140x3600-4200 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Nepohľadová strana hladká, pohľadová strana hladká kartáčovaná; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Garapa

Garapa je kvalitné exotické drevo pochádzajúce z južnej Ameriky, najmä Brazílie. Terasové dosky z Garapy sa vyznačujú dobrou životnosťou, pevnosťou a stabilitou, a aj keď parametrami Garapa nedosahuje úplne kvality Ipe či Cumaru, jej narastajúca obľúbenosť je spôsobená jej viacerými unikátnymi charakteristikami. Ako jediná exotická drevina má vyslovene svetlé sfarbenie. Typická farebná škála terasových dosiek z Garapy je od celkom svetlej žltej, cez žltohnedú, medovohnedú až po bledohnedú. Farebné rozdiely medzi doskami sú prirodzené a nepôsobia rušivo, oproti iným exotickým drevinám sú rozdiely vo farebnosti medzi jednotlivými doskami iba minimálne. Garapa má dobrú odolnosť voči hnilobe, rozkladu a drevokazným škodcom. Odhadovaná životnosť je 20-25 rokov. Hustota dreva dosahuje približne 800-900 kg/m3. Svetlé tóny Garapy krásne vyniknú v kombinácii s antracitovými stavebnými prvkami a sýto zelenou farbou trávnika, kríkov či stromov.

terasové dosky Garapa terasové dosky Garapa terasové dosky Garapa
63 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 21x145x1220-6100 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Guyana Teak

Guyana Teak (Basralocus) je exotické drevo pochádzajúce zo strednej a južnej Ameriky, najmä Guyany, Surinamu a Brazílie. Terasové dosky z Guyana Teaku sa vyznačujú najmä vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a tiež dobrou rozmerovou stabilitou. Výnimočnou vlastnosťou tohto dreva je jeho veľmi nízka nasiakavosť, preto je ideálnym materiálom na terasy okolo bazénov. Veľmi dobre odoláva dokonca aj morskej vode. Drevo tiež dobre odoláva drevokazným škodcom, hnilobe či plesniam. Oproti iným exotickým drevinám má pomerne unikátnu, homogénnu jemnú hnedú farbu, ktorá dodá vašej terasy nezameniteľný, originálny vzhľad. Farebné rozdiely medzi jednotlivými terasovými doskami sú menej výrazné. Odhadovaná životnosť je 20-25 rokov. Hustota dreva dosahuje približne 800-900 kg/m3. Vďaka svojej unikátnej jemnej farbe dodá vašej terase farebný vzhľad podobný jemným tónom tuzemským drevín.

terasové dosky Guyana Teak terasové dosky Guyana Teak terasové dosky Guyana Teak
65 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 21x128x1220-6100 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Thermo Bambus

Bambus je unikátne drevo pochádzajúce z východnej Ázie a aj keď dosahuje výšku a hrúbku stromov, z botanického hľadiska sa jedná o trávu. Po zrezaní podobne ako bežná tráva jednoducho pokračuje v novom raste a zároveň je to najrýchlejšie rastúca rastlina na svete - rastie rýchlosťou až 1 meter za deň a jeho zásoby sú v tak podstate nevyčerpateľné. Už surové bambusové drevo má vynikajúcu pevnosť, avšak vďaka thermo úprave bambusových vlákien a ich následného lisovania do tvaru dosiek pod extrémne vysokým tlakom sú terasové dosky z Thermo Bambusu tvrdšie, rozmerovo stabilnejšie a odolnejšie ako akékoľvek iné exotické a thermo drevo. Má tiež minimálnu nasiakavosť a dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe. Thermo Bambus má homogénnu tmavo hnedú farbu, rozdiely medzi doskami sú iba minimálne. Jedná sa o masívne a ťažké drevo s hustotou takmer 1200 kg/m3, odhadovaná životnosť je 35 rokov. Terasové dosky z Thermo Bambusu sú CO2 neutrálne (Bambus potrebný na výrobu dosky počas svojho rastu spotrebuje z atmosféry vyššie množstvo CO2, ako sa do atmosféry vypustí počas celého procesu výroby, dopravy a recyklácie terasovej dosky), pozitívne ovplyvňujú LEED a BREEAM certifkácie udržateľnosti a sú považované za prírodný trvale udržateľný terasový materiál budúcnosti.

terasové dosky Thermo Bambus terasové dosky Thermo Bambus terasové dosky Thermo Bambus
67 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 20x137x1850 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Jedna strana hladká, druhá drážkovaná; pero-drážka pre pozdĺžne nadpájanie; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Cumaru

Cumaru, známe tiež pod názvom brazílsky teak je drevo pochádzajúce z krajín strednej a južnej Ameriky, najmä Brazílie a Peru. Ponúka širokú škálu príjemných, teplých odtieňov od hnedej cez žltohnedú až po červeno hnedú, ktoré spolu dokonale ladia. Vzhľadovo je Cumaru podobné drevu Ipe. Terasové dosky z dreviny Cumaru sú cenené pre vynikajúce parametre hustoty, tvrdosti, životnosti a odolnosti. Cumaru je v skutku masívne a ťažké drevo, jeho hustota dosahuje približne 1100-1200 kg/m3. Drevo je tiež rozmerovo stále, aj keď čo sa rozmerovej stálosti týka, nedosahuje úplne parametre drahšieho Ipe. Cumaru je jedna z najkvalitnejších a najobľúbenejších drevín na stavbu terasy nakoľko ponúka výborný pomer medzi vlastnosťami a cenou a jedná sa o veľmi obľúbenú a rozumnú alternatívu k Ipe. Odhadovaná životnosť je 30-50 rokov. Pri výbere Cumaru treba mať na pamäti to, že farebné rozdiely terasových dosiek sú výraznejšie, avšak vplyvom slnečného žiarenia nadobudne terasa farebne jednotnejší charakter.

terasové dosky Cumaru terasové dosky Cumaru terasové dosky Cumaru
68 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 21x145x1220-6100 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Ipe

Exotické drevo Ipe, pochádzajúce zo strednej a južnej Ameriky je vyhľadávané pre svoje výnimočné parametre tvrdosti, odolnosti a excelentnej stability. Ipe patrí medzi najexkluzívnejšie a najkvalitnejšie exotické dreviny a terasové dosky z Ipe sú ideálnym riešením pre tých, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy a hľadajú tú najlepšiu prírodnú podlahu na svoju terasu. Ipe sa vyznačuje sa zaujímavou, kontrastnou pruhovanou kresbou a charakteristickou hnedou farbou, ktorá má široké množstvo odtieňov (od svetlo hnedej cez načervenalú, olivovohnedú až po celkom tmavohnedú), ktoré však spolu skvele ladia. Drevo Ipe je veľmi masívne, má hustotu až takmer 1200 kg/m3, veľmi dobre odoláva napadnutiu hubami a hmyzom, vrátane termitov. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Odhadovaná životnosť je 30-50 rokov. Pri výbere Ipe treba mať na pamäti to, že farebné rozdiely terasových dosiek sú výraznejšie, avšak vplyvom slnečného žiarenia nadobudne terasa farebne jednotnejší charakter.

terasové dosky Ipe terasové dosky Ipe terasové dosky Ipe
105 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 21x145x1220-6100 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Sušené vzduchom (AD) alebo technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Teak

Teak (Tectona grandis) je exkluzívne, veľmi žiadané drevo pochádzajúce z krajín južnej a juhovýchodnej Ázie, najmä z Indonézie, Thajska, Vietnamu a Barmy. Terasové dosky z Teaku patria vďaka svojim vlastnostiam medzi úplnú špičku medzi terasovými drevinami. Teakové drevo je cenené pre svoju vysokú tvrdosť, odolnosť, výnimočnú rozmerovú stabilitu a vysoký obsah prírodných olejnatých látok, vďaka čomu drevo praská najmenej zo všetkých drevín, je vysoko odolné voči vode, hnilobe, hubám a drevokaznému hmyzu. Teak má tiež peknú kresbu, veľmi príjemné odtiene žltohnedej až medovohnedej farby a zamatovo hladký povrch, ktorý je veľmi príjemný pri chôdzi na boso. Teakové drevo patrí samozrejme do najvyššej triedy odolnosti, odhadovaná životnosť je 30-50 rokov, hustota dreva je približne 680kg/m3. Výnimočné vlastnosti Teaku z neho robia top drevinu pre náročných. Jedinou nevýhodou terasových dosiek z Teaku je ich pomerne vysoká cena, kedže dopyt po tejto drevine je obrovský, avšak jeho zdroje v prirodzenom prostredí sú pomerne obmedzené.

terasové dosky Teak terasové dosky Teak terasové dosky Teak
149 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 20x120x1800-2200 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Terasové príslušenstvo

Okrem samotných terasových dosiek ponúkame kompletné terasové príslušenstvo vrátane vhodných terasových hranolov, terasových skrutiek či klipov, výškovo nastaviteľných terčov, podložiek, terasových olejov a pod.

Terasové príslušenstvo

Najčastejšie otázky a odpovede.

Uvedené ceny sú vrátane DPH?

Áno. Všetky ceny uvádzané na našich stránkach sú už vrátane 20% DPH.

Aká je dodacia lehota?

Bežne vieme kompletný terasový materiál dodať v lehote 2 týždňov od objednávky.

Je nejako obmedzené minimálne objednané množstvo?

Nie, avšak pri menších objednávkach je cena za m2 vyššia a môže byť tiež účtovaný manipulačný poplatok za malý odber.

Je možné si prehliadnuť terasové dosky v kamennej predajni?

Nie. Aktuálne nemáme vzorkovú predajňu. Je však možné si nechať zaslať vzorky terasových dosiek poštou.

Akým spôsobom mi bude terasový materiál doručený?

Objednaný tovar vám doručí externá prepravná spoločnosť na vami uvedenú adresu v pracovné dni od 9:00-17:00. Pokiaľ to rozmery objednaného materiálu dovoľujú bude tovar vyložený pomocou paletového vozíka a hydraulického čela nákladného auta. Pokiaľ vzhľadom na rozmery alebo hmotnosť nieje takéto vyloženie možné, je nutné ručné vyloženie objednaného materiálu vo vašej réžii (je potrebné si zabezpečiť pomoc).

Je preprava už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Cena prepravy sa naceňuje individuálne a je závislá od množstva, hmotnosti a rozmerov objednaného materiálu a miesta doručenia.

Je montáž už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Montáž sa naceňuje vždy podľa individuálnych potrieb a preferencií každého zákazníka.

Je príslušenstvo k terasovým doskám už zarátané v cene dosiek?

Nie. Terasová podkonštrukcia a ďaľšie príslušenstvo sa naceňuje vždy podľa individuálnych potrieb a preferencií každého zákazníka.

Majú terasové dosky fixnú dĺžku alebo mi bude doručený mix rôznych dĺžok?

Pri každej drevine sú uvedené dĺžky, v ktorých býva daná drevina k dispozícii. V závislosti od dostupnosti jednotlivých dĺžok v momente objednávky je možné si zvoliť buď konkrétnu dĺžku pre všetky dosky alebo mix konkrétnych dĺžok a počet kusov z každej dĺžky.

Viete dodať terasové dosky aj v iných ako uvádzaných rozmeroch?

Áno. Pri jednotlivých drevinách uvádzame najčastejšie predávané rozmery, ale vieme zabezpečiť aj iné rozmery terasových dosiek. Ak potrebujete pre Váš projekt inú hrúbku, šírku alebo dĺžku dosiek, neváhajte nás kontaktovať.

S akou materiálovou rezervou je odporúčané počítať pri objednaní?

Terasové dosky sa považujú za prírodný stavebný materiál a vo všeobecnosti sa odporúča objednať aspoň o 10% materiálu naviac. Pri stavbe vzniknú rôzne už nepoužiteľné odrezky, niektoré dosky môžu mať prípustné estetické vady, niektoré sa môžu poškodiť pri samotnej montáži a pod.

Je možné doručiť materiál po celom Slovensku, prípadne aj do zahraničia?

Áno. Bez problémov vám objednaný tovar doručíme kamkoľvek vrámci Slovenska, Česka alebo iných krajín Európskej Únie.

Čo presne znamená thermo úprava dreva?

Thermo úprava dreva je proces tepelného spracovania (pri teplote viac ako 200°C), ktorý funguje iba za pomoci tepla a vodnej pary a je teda 100% ekologický. Tepelná úprava pozitívne ovplyvňuje a zlepšuje nielen trvácnosť, ale aj ďaľšie fyzikálne a mechanické vlastnosti. Tepelne modifikované drevo má výrazne zníženú nasiakavosť, čím sa zabraňuje jeho častému navlhnutiu a následnému zosychaniu, čo má za následok výraznú redukciu vnútorného pnutia, praskania, skrútenia či prehnutia. Takto upravené drevo teda vykazuje výrazne lepšiu rozmerovú stabilitu.

Ďaľšou výhodou tepelnej úpravy dreva je odstránenie výživných látok pre mikroorganizmy a tepelne upravené drevo tak dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe a to bez potreby použitia fungicídnych prípravkov. V neposlednom rade sa taktiež znižuje tepelná vodivosť dreva, vďaka čomu ani za horúceho počasia pri kontakte s pokožkou nepáli.

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase či fasáde (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie atď). Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk

Cenová ponuka.

wood

V prípade záujmu o cenovú ponuku na mieru prosím vyplňte tento formulár.

Uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase (rozmer, tvar, podklad, miesto dodania atď).

Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk