Terasové dosky z exotického dreva TEAK.

Terasové dosky z Teaku patria vďaka svojim vlastnostiam medzi úplnú špičku medzi terasovými drevinami. Teak má zamatovo hladký povrch, ktorý je veľmi príjemný pri chôdzi na boso. Odhadovaná životnosť je 30-50 rokov.

Teak

Teak (Tectona grandis) je exkluzívne, veľmi žiadané drevo pochádzajúce z krajín južnej a juhovýchodnej Ázie, najmä z Indonézie, Thajska, Vietnamu a Barmy. Terasové dosky z Teaku patria vďaka svojim vlastnostiam medzi úplnú špičku medzi terasovými drevinami. Teakové drevo je cenené pre svoju vysokú tvrdosť, odolnosť, výnimočnú rozmerovú stabilitu a vysoký obsah prírodných olejnatých látok, vďaka čomu drevo praská najmenej zo všetkých drevín, je vysoko odolné voči vode, hnilobe, hubám a drevokaznému hmyzu. Teak má tiež peknú kresbu, veľmi príjemné odtiene žltohnedej až medovohnedej farby a zamatovo hladký povrch, ktorý je veľmi príjemný pri chôdzi na boso. Teakové drevo patrí samozrejme do najvyššej triedy odolnosti, odhadovaná životnosť je 30-50 rokov, hustota dreva je približne 680kg/m3. Výnimočné vlastnosti Teaku z neho robia top drevinu pre náročných. Jedinou nevýhodou terasových dosiek z Teaku je ich pomerne vysoká cena, kedže dopyt po tejto drevine je obrovský, avšak jeho zdroje v prirodzenom prostredí sú pomerne obmedzené.

terasové dosky Teak terasové dosky Teak terasové dosky Teak
143 - 159 EUR/m2
Cena s DPH za m2 terasových dosiek v závislosti od objednaného množstva.
Online kalkulácia
Rozmer: 20x120x1800-2200 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Terasové príslušenstvo

Okrem samotných terasových dosiek ponúkame kompletné terasové príslušenstvo vrátane vhodných terasových hranolov, terasových skrutiek či klipov, výškovo nastaviteľných terčov, podložiek, terasových olejov a pod.

Terasové príslušenstvo

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase či fasáde (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie atď). Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk