Terasové dosky z thermo dreva THERMO BAMBUS.

Už surové bambusové drevo má vynikajúcu pevnosť, avšak vďaka thermo úprave bambusových vlákien a ich následného lisovania pod extrémne vysokým tlakom sú terasové dosky z Thermo Bambusu tvrdšie, rozmerovo stabilnejšie a odolnejšie ako akékoľvek iné exotické a thermo drevo. Odhadovaná životnosť je 35 rokov.

Thermo Bambus

Bambus je unikátne drevo pochádzajúce z východnej Ázie a aj keď dosahuje výšku a hrúbku stromov, z botanického hľadiska sa jedná o trávu. Po zrezaní podobne ako bežná tráva jednoducho pokračuje v novom raste a zároveň je to najrýchlejšie rastúca rastlina na svete - rastie rýchlosťou až 1 meter za deň a jeho zásoby sú v tak podstate nevyčerpateľné. Už surové bambusové drevo má vynikajúcu pevnosť, avšak vďaka thermo úprave bambusových vlákien a ich následného lisovania do tvaru dosiek pod extrémne vysokým tlakom sú terasové dosky z Thermo Bambusu tvrdšie, rozmerovo stabilnejšie a odolnejšie ako akékoľvek iné exotické a thermo drevo. Má tiež minimálnu nasiakavosť a dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe. Thermo Bambus má homogénnu tmavo hnedú farbu, rozdiely medzi doskami sú iba minimálne. Jedná sa o masívne a ťažké drevo s hustotou takmer 1200 kg/m3, odhadovaná životnosť je 35 rokov. Terasové dosky z Thermo Bambusu sú CO2 neutrálne (Bambus potrebný na výrobu dosky počas svojho rastu spotrebuje z atmosféry vyššie množstvo CO2, ako sa do atmosféry vypustí počas celého procesu výroby, dopravy a recyklácie terasovej dosky), pozitívne ovplyvňujú LEED a BREEAM certifkácie udržateľnosti a sú považované za prírodný trvale udržateľný terasový materiál budúcnosti.

terasové dosky Thermo Bambus terasové dosky Thermo Bambus terasové dosky Thermo Bambus
78 - 87 EUR/m2
Cena s DPH za m2 terasových dosiek v závislosti od objednaného množstva.
Online kalkulácia
Rozmer: 20x137x1850 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Jedna strana hladká, druhá drážkovaná; pero-drážka pre pozdĺžne nadpájanie; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Terasové príslušenstvo

Okrem samotných terasových dosiek ponúkame kompletné terasové príslušenstvo vrátane vhodných terasových hranolov, terasových skrutiek či klipov, výškovo nastaviteľných terčov, podložiek, terasových olejov a pod.

Terasové príslušenstvo

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase či fasáde (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie atď). Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk