Terasové dosky z thermo dreva THERMO SMREK.

Thermo Smrek je vysoko stabilné a cenovo dostupné drevo so stredne dlhou životnosťou a vďaka thermo úprave stabilitou porovnateľné s najstabilnejšími exotickými drevinami. Odhadovaná životnosť je 15-30 rokov.

Thermo Smrek

Thermo Smrek je vysoko stabilné a cenovo dostupné drevo pôvodom z Fínskych lesov. Má stredne dlhú životnosťou a vzhľadom je veľmi podobný Thermo Borovici. Vďaka thermo úprave sú terasové dosky z Thermo Smreku stabilitou porovnateľné s najstabilnejšími exotickými drevinami. Podobne ako pri Thermo Borovici, aj pri Thermo Smreku je však jeho tvrdosť a mechanická odolnosť oproti exotickým drevinám nižšia, kedže sa jedná o ihličnatú drevinu. Thermo Smrek má vďaka kolmejšiemu vláknu guľaté až oválne suky a je vhodnejší na širšie rozmery terasových profilov ako Thermo Borovica, ktorá má skôr krídlové suky a je vhodnejšia pre užšie rozmery profilov. Thermo Smrek má vďaka thermo úprave zníženú tepelnú vodivosť, takže sa v lete príliš neprehrieva. Thermo úpravou tiež získava sýtu tmavo hnedú farbu a odolnosť voči drevokazným škodcom. Farebné rozdiely medzi terasovými doskami sú minimálne, drevina sa vplyvom UV žiarenia najskôr pomerne rýchlo farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a neskôr rýchlo mení farbu na šedú so stále viditeľnou výraznou kresbou. Hustota dreva dosahuje približne 430 kg/m3 a odhadovaná životnosť je 15-30 rokov. Vďaka kartáčovanému povrchu majú tieto terasové dosky z Thermo Smreku krásny rustikálny vzhľad.

terasové dosky Thermo Smrek terasové dosky Thermo Smrek terasové dosky Thermo Smrek
49 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Rozmer: 26x140x3600-4200 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Nepohľadová strana hladká, pohľadová strana hladká kartáčovaná; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy)

Terasové príslušenstvo

Okrem samotných terasových dosiek ponúkame kompletné terasové príslušenstvo vrátane vhodných terasových hranolov, terasových skrutiek či klipov, výškovo nastaviteľných terčov, podložiek, terasových olejov a pod.

Terasové príslušenstvo

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase či fasáde (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie atď). Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk

Cenová ponuka.

wood

V prípade záujmu o cenovú ponuku na mieru prosím vyplňte tento formulár.

Uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase (rozmer, tvar, podklad, miesto dodania atď).

Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk