Fasádne obklady z exotického dreva a thermo dreva.

100% prírodné drevené fasádne obklady z Thermo Borovice a Thermo Smreku, doplnené o exkluzívny patentovaný fasádny profil kombinujúci exotické dreviny Padouk a Afrormosia s čiernym hliníkom.

Klasik Linea Elite

Klasik

Profil Klasik je tradičný obkladový fasádny profil zo škandinávskej Thermo Borovice a je tvorený jednotlivými hladkými doskami, ktoré do seba zapadajú vďaka systému pero-drážka. Systém pero-drážka je k dispozícii na všetkých 4 stranách, preto je inštalácia veľmi jednoduchá - dosky je totiž možné jednoducho nadpájať aj v pozdĺžnom smere. Ako všetky naše fasádne profily, aj profil Klasik je však vysoko variabilný - máte totiž na výber až zo 4 rôznych rozmerov dosiek - 19x68mm, 19x117mm, 19x165mm a 42x68mm, pričom všetky tieto rozmery sa dajú navzájom kombinovať. Je len na vás, či si zvolíte dosky iba jednej šírky pre klasický vzhľad, alebo skombinujete viaceré šírky, či dokonca použijete všetky 4 rozmery v ľubovoľnej kombinácii a urobíte tak svoju fasádu úplne jedinečnou. Inštalácia je možná na klasický viditeľný spoj (skrutky) alebo skrytý spoj (klipy) a profil Klasik je samozrejme možné inštalovať tak vertikálne ako aj horizontálne (pri použití dosiek rozmeru 42x68mm je v exteriéry však možná iba vertikálna inštalácia).

fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica fasáda Klasik Thermo Borovica
52 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Thermo Borovica
 • stabilitou porovnateľná s najstabilnejšími exotickými drevinam
 • vďaka thermo úprave má tiež vysokú odolnosť voči drevokazdným škodcom
 • má príjemnú hnedú farbu a kontrastnú kresbu s typickými uzľami

Linea

Linea je moderný obkladový profil zo škandinávskej Thermo Borovice s lamelovým vzhľadom. K dispozícii je v dvoch variantoch a to buď s 2 širšími alebo 3 tenšími lamelami na každej doske. Každá doska je široká 14cm a obsahuje vyfrézované 2 lamely šírky 50mm, prípadne 3 lamely šírky 30mm, vždy prerušené 15mm širokou medzerou. Výhodou oproti podobným, avšak tenším profilom, je tiež dostatočná hrúbka 42mm, čo zaručuje, že medzera medzi vyfrézovanými lamelami je dostatočne hlboká. Vďaka tomu je lamelový vzhľad neporovnateľne realistickejší. Hrany lamiel sú zároveň vyfrézované s veľmi jemným sklonom a obklad je preto možné nainštalovať vertikálne ako aj horizontálne. Inštalácia je veľmi jednoduchá kedže jednotlivé obkladové dosky majú postrannú pero-drážku, vďaka čomu do seba jednoducho zapadnú. Samozrejmosťou je aj možnosť kombinovať oba varianty navzájom, čím vznikne veľmi zaujímavý vzhľad kombinujúci širšie a tenšie lamely. Profil je vhodný aj do interiéru napr. ako obklad stropov. Vrámci profilu Linea ponúkame aj samostatné ohobľované hranolčeky v rozmere 42x42mm.

fasáda Linea Thermo Borovica fasáda Linea Thermo Borovica fasáda Linea Thermo Borovica fasáda Linea Thermo Borovica
89 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Thermo Borovica
 • stabilitou porovnateľná s najstabilnejšími exotickými drevinam
 • vďaka thermo úprave má tiež vysokú odolnosť voči drevokazdným škodcom
 • má príjemnú hnedú farbu a kontrastnú kresbu s typickými uzľami

Elite

Elite je inovatívny, patentovaný fasádny profil kombinujúci kvalitné exotické dreviny s čiernym hliníkom. Táto kombinácia poskytuje veľmi moderný a atraktívny lamelový vzhľad. Profil je zároveň vysoko variabilný, kedže samotné drevené profily je možné dodať až v štyroch roznych šírkach a dvoch rôznych hrúbkach (21x65mm, 21x85mm, 21x135mm a 39x55mm), pričom všetky šírky a hrúbky je možné medzi sebou ľubovoľne kombinovať. K dispozícii je z dvoch druhov vysoko odolných a stabilných exotických drevín - Afrormosia a Padouk. Aj keď sa jedná o uzatvorený profil, kombinácia drevených lamiel prerušovaná čiernym hliníkom vytvára vzhľad klasickej otvorenej lamelovej fasádnej konštrukcie a profil tak ponúka všetky výhody uzatvorenej konštrukcie s moderným lamelovým vzhľadom. Bonusom patentovaného systému je prepracované neviditeľné uchytenie a taktiež požiarna odolnosť triedy B s1 d0 a to bez akéhokoľvek ošetrenia či potreby použitia spomaľovačou horenia - profil je tak vhodný aj na veľké komerčné projekty. Inštalácia je možná vertikálne aj horizontálne.

fasáda Elite Afrormosia fasáda Elite Padouk fasáda Elite Afrormosia fasáda Elite Padouk fasáda Elite Afrormosia fasáda Elite Padouk fasáda Elite Padouk
143 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Padouk
 • pôvodom z Konga, južnej Nigérie a severnej Angoly
 • unikátny svojim sýto červeným sfarbením pri dodaní
 • extrémne rýchlo nadobúda finálne šedé sfarbenie

189 EUR/m2
Cena od
Cenová ponuka
Afrormosia
 • pôvodom zo západnej a centrálnej Afriky, najmä z Konga a Kamerunu
 • vzhľadom sa až neuveriteľne podobá Barmskému teaku
 • má krásnu kresbu, hladký povrch a nádhernú jemnú svetlo hnedú farbu

Fasádne príslušenstvo

Okrem samotných obkladových fasádnych profilov ponúkame rôzne príslušenstvo vrátane vhodných podkladových hranolov, fasádnych skrutiek či klipov, ochranných náterov a pod.

Terasové príslušenstvo

Najčastejšie otázky a odpovede.

Uvedené ceny sú vrátane DPH?

Áno. Všetky ceny uvádzané na našich stránkach sú už vrátane 20% DPH.

Aká je dodacia lehota?

Bežne vieme kompletný fasádny materiál dodať v lehote 2 týždňov od objednávky.

Je nejako obmedzené minimálne objednané množstvo?

Nie, avšak pri menších objednávkach môže byť účtovaný manipulačný poplatok za malý odber.

Je možné si prehliadnuť terasové dosky v kamennej predajni?

Nie. Aktuálne nemáme vzorkovú predajňu. Je však možné si nechať zaslať vzorky terasových dosiek poštou.

Akým spôsobom mi bude fasádny materiál doručený?

Objednaný tovar vám doručí externá prepravná spoločnosť na vami uvedenú adresu v pracovné dni od 9:00-17:00. Pokiaľ to rozmery objednaného materiálu dovoľujú bude tovar vyložený pomocou paletového vozíka a hydraulického čela nákladného auta. Pokiaľ vzhľadom na rozmery alebo hmotnosť nieje takéto vyloženie možné, je nutné ručné vyloženie objednaného materiálu vo vašej réžii (je potrebné si zabezpečiť pomoc).

Je preprava už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Cena prepravy je závislá od množstva objednaného materiálu a je naceňovaná individuálne.

Je montáž už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Montáž sa naceňuje vždy podľa individuálnych potrieb a preferencií každého zákazníka.

Je príslušenstvo k fasádnym doskám už zarátané v cene dosiek?

Nie. Fasádna podkonštrukcia a ďaľšie príslušenstvo sa naceňuje vždy podľa individuálnych potrieb a preferencií každého zákazníka.

S akou materiálovou rezervou je odporúčané počítať pri objednaní?

Fasádne dosky sa považujú za prírodný stavebný materiál a vo všeobecnosti sa odporúča objednať aspoň o 10% materiálu naviac. Pri stavbe vzniknú rôzne už nepoužiteľné odrezky, niektoré dosky môžu mať prípustné estetické vady, niektoré sa môžu poškodiť pri samotnej montáži a pod.

Je možné doručiť materiál po celom Slovensku, prípadne aj do zahraničia?

Áno. Bez problémov vám objednaný tovar doručíme kamkoľvek vrámci Slovenska, Česka alebo iných krajín Európskej Únie.

Čo presne znamená thermo úprava dreva?

Thermo úprava dreva je proces tepelného spracovania (pri teplote cca 200°C), ktorý funguje iba za pomoci tepla a vodnej pary a je teda 100% ekologický. Tepelná úprava pozitívne ovplyvňuje a zlepšuje nielen trvácnosť, ale aj ďaľšie fyzikálne a mechanické vlastnosti. Tepelne modifikované drevo má výrazne zníženú nasiakavosť, čím sa zabraňuje jeho častému navlhnutiu a následnému zosychaniu, čo má za následok výraznú redukciu vnútorného pnutia, praskania, skrútenia či prehnutia. Takto upravené drevo teda vykazuje výrazne lepšiu rozmerovú stabilitu.

Ďaľšou výhodou tepelnej úpravy dreva je odstránenie výživných látok pre mikroorganizmy a tepelne upravené drevo tak dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe a to bez potreby použitia fungicídnych prípravkov. V neposlednom rade sa taktiež znižuje tepelná vodivosť dreva, vďaka čomu ani za horúceho počasia pri kontakte s pokožkou nepáli.

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase či fasáde (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie atď). Cenové ponuky spravidla spracovávame už do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk

Cenová ponuka.

wood

V prípade záujmu o cenovú ponuku na mieru prosím vyplňte tento formulár.

Uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej fasáde (rozmer, tvar, podklad, miesto dodania atď).

Cenové ponuky spravidla spracovávame do niekoľkých hodín.

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@timberio.sk